050-7231-229

קואצ'ינג לחיפוש משמעות בחיים

משמעות. בסופו של דבר אדם מחפש משמעות.
זוהי איננה רק כותרת ספרו המפורסם של ויקטור פרנקל, אלא דרך חיים מקדמת. מקדמת לבריאות טובה, למימוש עצמי ולהכרת הטוב.
חיים משמעותיים, הם חיים מלאי עניין והתפתחות אישית, אדם החי חיים שידועה לו המשמעות בהם, יוכל להתמודד גם עם מאמץ וסבל, מכיוון שגם בחיים ממוקדי משמעות, יש קושי, אבל בזכות המשמעות, ניתן לצלוח את מהמורות החיים בהצלחה. ללמוד מהם, להתעצם מהם ולהמשיך הלאה. כמו שאמר ניטשה, "מי שיש לו 'איזה למה' שלמענו יחיה יוכל לשאת כמעט כל איך".

צילום: איתי בנית

צילום: איתי בנית

משמעות. בסופו של דבר אדם מחפש משמעות.
זוהי איננה רק כותרת ספרו המפורסם של ויקטור פרנקל, אלא דרך חיים מקדמת. מקדמת לבריאות טובה, למימוש עצמי ולהכרת הטוב.
חיים משמעותיים, הם חיים מלאי עניין והתפתחות אישית, אדם החי חיים שידועה לו המשמעות בהם, יוכל להתמודד גם עם מאמץ וסבל, מכיוון שגם בחיים ממוקדי משמעות, יש קושי, אבל בזכות המשמעות, ניתן לצלוח את מהמורות החיים בהצלחה. ללמוד מהם, להתעצם מהם ולהמשיך הלאה. כמו שאמר ניטשה, "מי שיש לו 'איזה למה' שלמענו יחיה יוכל לשאת כמעט כל איך".

מדוע משמעות עכשיו?

משבר הקורונה העולמי, הוביל לטלטלה של הפרט בכל תחומי החיים: זוגיות, מימוש עצמי, הורות, מצב כלכלי וכמובן קריירה. ההתאוששות מהמשבר הובילה לרצון לשינוי, להתפתחות ולהתקדמות. צמיחה אישית כתוצאה מהמשבר עולה כעת על הפרק והרצון של הפרט לשינוי בכל התחומים הופך לרלוונטי ובתחום המקצועי – שינוי קריירה או הסבת מקצוע, לתחום עבודה שיש בו גם משמעות. כלומר עבודה שיש בה את האפשרות להשאיר חותם בעולם הזה ומובילה גם למימוש עצמי, בנוסף להתפרנסות.

מיכל גרי, קואצ'רית - מדוע אימון ממוקד משמעות?

לפני שנגע בשאלה החשובה מדוע קואצ'ינג ממוקד משמעות, נענה על שאלה גדולה יותר.
מה ההבדל בין קאוצ'ינג, אימון אישי, לטיפול רגשי?
ראשית, טיפול הינו תחום של אנשי מקצוע מסוימים כמו, פסיכולוגים ופסיכיאטרים ואילו אימון אישי ניתן על ידי מאמנים אישיים. האימון האישי ממוקד בכאן ועכשיו, כלומר נותן כלים בידי המתאמן להתמודד עם חייו בהווה, יחד עם כלים לעתיד ולמימוש המשאלה האימונית הנקבעת בשלבים יחסית מוקדמים של התהליך האימוני.
בעבודתי כקואצ'רית אני נוכחת בכך שטיפול מתייחס גם לעברו של המטופל ולמטפל יש כלים לעבוד עם חוויותיו הקודמות של המטופל, לגעת בהם ולצלול לתוכם.
תהליך של קואצ'ינג – אימון אישי ממוקד משמעות, הוא תהליך שמרוכז במשאלה האימונית של "מהי המשמעות שלי בחיים? איך אני רוצה להטביע את חותמי, למען הסיפוק שבחיים, פעילות מתוך החוזקות שלי ובמודעות מלאה לחוזקותיי ולחולשותיי".

השאיפה למשמעות בחיים היא שאיפה נעלה, אך יחד עם זאת אנושית ובסיסית מאוד. מציאת המשמעות בחיים היא זכות הנתונה לכל אדם לשם הגעה לחיים מלאים, מספקים ומשמחים.
קואצ'ינג ואימון אישי ממוקד משמעות עם קואצ'ר  או עם קואצ'רית הוא התהליך הנכון למימוש מטרה נעלה זו. 

איך להניע את המוטיבציה?

מה לעשות כאשר המוטיבציה אינה מגיעה באופן טבעי? מהן הדרכים להביא אותה, לזמן ולקרב אותה? וכשהיא מגיעה מהי הדרך הטובה ביותר לנצל אותה?

תהליך קואצ'ינג- אימון אישי ממוקד משמעות עם קואצ'רית מומלצת

מהם תחומי המשמעות שלך? מה חשוב לך בחיים? לפי אלו ערכים את.ה פועל.ת? לפי מה את מבצעת את הבחירות שלך?
את כל אלו אנו מגלים בתהליך שמבוסס על כלים מתחום האימון האישי והלוגותרפיה (טיפול באמצעות משמעות), כשהם שלובים זה בזה. לדוגמא, חן הגיעה אלי עם רצון גדול לשינוי בחייה, והיא בחנה את שינוי הקריירה כמנוף לשינויים אחרים בחיים שיבואו בעקבותיו. התחלנו תהליך נעים יחדיו בו היא שיתפה אותי בחוויות חייה הקודמות. מתוך החוויות הללו, מחוויות ילדות ועד בגרות, למדנו על הערכים החשובים לה ועל תחומי המשמעות הדומיננטיים, שהשפיעו על בחירותיה בחיים. למשל, ברבים מתיאורי החוויות שלה, עלתה החשיבות של ערך החברות והיחסים הבינאישיים. כחוט השני עבור במהלך חייה הרצון לקיים יחסי חברות ענפים ועמוקים. עוד תחום משמעותי הוא תחום ההדרכה בו פגשה בתנועת הנוער בעיר נעוריה והמשיכה לעסוק בו במהלך חייה בעבודתה וגם באופן התנדבותי. האהבה להדרכה והמשמעות שהיא מקבלת מכך שהיא משאירה את חותם הידע שלה אצל האחר הוביל אותנו לקביעת תחום ההדרכה כתחום משמעות. כך, דרך תהליך של קואצ'ינג ממוקד המשכנו וחיפשנו את תחומי המשמעות הנוספים בחייה והמדרגה הבאה של פיתוח קריירה, התחשב בכל תחומי המשמעות שבדקנו, לפי תחומים אלה נמצאה העבודה המבוקשת. כמאמנת אישית וקואצ'רית אני מבינה שחיפוש תחומי המשמעות עוזר בכל צומת בחיים בו נדרשת הבחירה מתוך מגוון אפשרויות, כמו גם ברגעי משבר, שהמשמעות משמשת לנו כמצפן, כמתוות הדרך.

באילו תחומים אימון אישי עם קואצ'רית יכול לעזור

תחומי המשמעות הם חוצים תחומי חיים, כאשר יש חשיבות לתחום משמעות מסוים, כמו: משפחה, זוגיות, הוא יבוא לידי ביטוי גם בתחומי חיים אחרים כמו עבודה וזמן הפנאי. לכן בעבודתי כקואצ'רית אני נוכחת שקאוצ'ינג ממוקד משמעות מתאים למי שרוצה להתמקד בתהליך של התפתחות אישית, באחד או בכמה תחומי חיים, למשל אימון לקריירה כאשר הרצון הוא פיתוח הקריירה או למצוא איך לקיים את המשמעות בזוגיות ובמשפחה.

תהליך ממוקד משמעות להסבת מקצוע בגיל השלישי עם קואצ'רית

הגיל השלישי היא גיל שטומן בחובו הזדמנויות רבות. נפח הזמן הפנוי גדל בעקבות היציאה לפנסיה, המצב הכלכלי יציב יותר מתקופות חיים אחרות והבריאות טובה, מה שמאפשר לחשוב על שינויים בחיים שרציתם ולא מימשתם, בשל נסיבות חיים כאלה ואחרות. עם היציאה לפנסיה, רבים מבני הגיל השלישי, חושבים על הסבת מקצוע, למקצוע חדש שלעתים חלמו עליו שנים רבות אך נמנעו מלעסוק בו. כעת, עם היציאה לפנסיה, האפשרויות מתרחבות וזה זמן נפלא לחשוב על שינוי מקצועי, שיכניס גם משמעות לחיים וגם הכנסה נוספת, למי שזקוק לכך. תהליך של אימון אישי עם קואצ'רית מומלצת ובעלת ניסיון יכול לכוון את המתאמן או המאמנת לבחירה מושכלת של מקצוע חדש, מרחיב לב ומשמעותי.

על מיכל גרי - קואצ'רית:

מיכל גרי, קואצ'רית, מתמחה בקואצ'ינג ואימון ממוקד משמעות, בוגרת תואר שני בתכנן ערים ואזורים, בעלת ניסיון תעסוקתי במשרדי תכנון, בעיקר תכנון הרכבת הקלה בתל אביב. כיום, לאחר הסבה מקצועית, בעלת עסק עצמאי ועומדת בראש בית הספר למקצועות ההורות, בית הספר שהכשיר מאות בוגרות בתחום התמיכה לאחר לידה – דולות לאחר לידה, מדריכות הורים 0-1 ומנחות מעגלי אימהות.
מאז 2017 בוגרת התכנית לאימון אישי בגישה פסיכולוגית של אוניברסיטת תל אביב ובעלת קליניקה בגבעתיים. מסיימת בימים אלה את התכנית ללוגותרפיה, טיפול באמצעות משמעות, באוניברסיטת תל אביב.

קואצ'רית מומלצת - חוות דעת

מה אומרים עליי?

נפגשתי עם מיכל גרי כחלק מתהליך אימון אישי - קואצ'ינג

מיכל רגישה, מקצועית, נעימה ומדויקת והעניקה את ההרגשה שהיא יודעת בדיוק מה היא רוצה להשיג יחד איתי בתהליך. היא עושה זאת בצניעות ובנועם אך גם בהחלטיות ובדיוק, שהיו מותאמים לי. אהבתי את היכולת המופלאה שלה כקואצ'רית לגרום לי להרגיש מובנת ומוכלת, היא מטפלת מהלב ומהנשמה וכל מי שיחליט להתחיל באימון אתה, יזכה.

שני וילצינסקי-טננבוים
מטפלת זוגית ומשפחתית

בחודשים האחרונים עברתי תהליך אימון עם מיכל גרי

קואצ'רית וגיליתי מאמנת נבונה, קשובה ורגישה. במסגרת קואצ'ינג ממוקד משמעות הגעתי לתובנות וגם הצלחתי ליישם ! אני ממליצה על מיכל גרי, קואצ'רית מומלצת - בחום!

שולי טסה
אשת שיווק ומכירות

דרכך העדינה והחכמה, מנצחת. כשאהיה גדול אני מקווה להיות יזם כמוך 🙂

אריאל דניאלס
מרצה באקדמיה ודוקטורנט

אני מכירה את מיכל כבר כמעט עשור

מאז שהכרנו, מיכל תמיד הייתה שם עבורי בשעת הצורך, (גם בשיחות טראנס אטלנטיות), תמיד מקשיבה, אמפטית, משקפת ותומכת, ובדרכה הנדירה עוזרת לי לראות מציאות באור אחר, לשנות תפיסות, לקחת בעלות ולצאת לחקור עולמות חדשים. מיכל בתור קואצ'רית מהווה עבורי מודל עוצמתי ומעצים, של אישה שלא מפסיקה לחדד, לבחון ולמצוא את הייעוד שלה, תוך הפקת משמעות, לעצמה כאשת מקצוע העוסקת בקואצ'ינג וכמובן גם כתהליך איתי כמאומנת. אני ממליצה בחום לכל אחת ואחד למצוא משמעות בעזרת מיכל - קואצ'רית מומלצת, כנתיב מהיר אל האושר האישי שלו.

שירה נטוביץ אשכנזי

מדוע כדאי לבחור בטוב ולא לחשוש מהרע

מה עושים עם הפרדיגמה, תבנית המחשבה, שאם עכשיו טוב לי בטוח עוד רגע יהיה רע? ומדוע כדאי לזמן את הטוב, לראות אותו ולהנות ממנו? וכל זה מבלי לחשוש שעוד רגע יהיה רע.

המושג ״מגיע לי״ ומדוע כדאי להחליף אותו במושג אחר

מדוע אנחנו משתמשות במושג "מגיע לי", האם כדי להצדיק את הרצונות שלנו? והאם יש צורך בהצדקה לרצונות שלנו או שכדאי לזקק ולדייק את הרצונות מבלי ל"הדביק" להם הצדקה כלשהי?

ניקוי חמץ פנימי לקראת פסח

מה החמץ הפנימי? מהו החמץ שמונע מאתנו להתקדם בחיים וליצור שינוי? ומדוע כדאי להפטר ממנו בפסח ובשאר ימות השנה

דילוג לתוכן