050-7231-229

הנחיית קבוצות – לימודי הדרכת הורים

אם הגעת לדף הזה – את בטח יודעת שקבוצה מעניקה לאימהות אחרי לידה ביטחון ותמיכה שהן כל כך זקוקות להם.

את יודעת מה כוחה של קבוצה, מה כוחו של מעגל נשי שבו ניתן לשתף, לשאול, לנרמל ולנשום יחד. את רק צריכה את הידע ואת הכלים כדי לעשות את זה נכון.

לימודי הנחיית קבוצות של אימהות אחרי לידה, יעניק לך את הכלים המקצועיים שיאפשרו לך הנחיית קבוצה כזו. לימודי הדרכת הורים קורס הנחיית קבוצות יעניק לך הבנה עמוקה, רגשית ודידקטית, של דינמיקה קבוצתית, ויגע במגוון נושאים הקשורים לתחום, כגון זוגיות, הורות ונשיות.  

למעוניינות להרחיב - באביב 2018 צולמה כתבה ב'רשת' אודות תמיכה לאחר לידה בהשתתפות מנחות הקורס, שני וילצ'ינסקי-טננבוים ומיכל גרי.

מנחות הקורס

מיכל גרי M.Sc

מחלוצות תחום הליווי לאחר לידה בישראל. בעלת תואר ראשון בהצטיינות ותואר שני בתכנון מהטכניון. מיכל היא דולה לאחר לידה, מאמנת אישית בגישה פסיכולוגית מטעם אוניברסיטת תל אביב, מדריכת עיסוי תינוקות בשיטת IAIM מטעם העמותה הבינלאומית לעיסוי תינוקות, וכן בעלת ניסיון נרחב כדולה לאחר לידה, מנחת קבוצות אימהות ותינוקות, מנחת מפגשי ידע להורים לתינוקות וקורס מקצועי לנשים – דולה לאחר לידה.

שני וילצ'נסקי-טננבוים M.S.W 

דולה לאחר לידה ומנחת קבוצות של אימהות לאחר לידה, עובדת סוציאלית (M.S.W) דוקטורנטית בביה"ס לעבודה סוציאלית- חוקרת חוויות לידה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מדריכת הורים בגיל הרך, מלווה נשים, זוגות ומשפחות, במצבים הקשורים לתקופה שלאחר הלידה ומעבר לכך. מנהלת את "אימאל'ה" מרכז הורות בראשון לציון, המתמחה בקבוצות של אימהות לאחר לידה.

שאלות נפוצות

האם נדרש ידע מוקדם?‏

לא נדרש ידע מוקדם או ניסיון בהנחיית קבוצות, אבל כן נדרש ידע קודם בתחום הרחב יותר של אימהות ‏ותינוקות – ליווי לאחר לידה, תהליכים נפשיים שעוברים על נשים לאחר לידה, טיפול בתינוק, או התנסות ‏קודמת במפגש עם אימהות אחרי  לידה.‏

אני חוששת שלא אדע לשווק את עצמי אחרי הקורס. מה עושים?‏

אל דאגה. כחלק מהנושאים הנלמדים בקורס נתמקד גם בדרכי שיווק שרלוונטיות למנחות קבוצות, נעשה סיעור ‏מוחות שמותאם ספציפית לחברות הקבוצה, ונקבל טיפים כיצד לשווק את עצמנו נכון.‏

פרקטית, מה אפשר לעשות אחרי הקורס עם הידע שארכוש?

לאחר הקורס נפתחת בפנייך האפשרות להנחות מפגשי אימהות (עם או בלי תינוקות) ויהיה בידייך הידע המדויק כיצד לעשות זאת מבחינת התוכן והכלים.

למי מתאים הקורס?

לכל מי שמתעניינת בתחום האימהות והתינוקות ורוצה לפתוח לעצמה דלתות, למי שעוסקת בתחום ורוצה להרחיב את ארגז הכלים הטיפולי שלה, למי שרוצה לפתוח קבוצה ולא יודעת איך להתחיל, וגם למי שכבר יודעת איך וצריכה רעיונות וטכניקות נוספות.

עם מה התלמידות יוצאות מהקורס?

התלמידות יוצאות מהקורס עם ארגז כלים רחב שכולל טכניקות רבות ועזרים, שימוש בקלפים ובחומרים שאפשר להכין בעצמך בבית, וגם ידע תיאורטי ומעשי על קבוצות (התפתחות קבוצה, תהליכים שעוברים בקבוצה, תפקידים, לימודי הדרכת הורים ועוד…).

התחום מעניין אותי, אבל תכל'ס -
למה ללמוד דווקא אצלכן?

מה מספרות בוגרות הקורס?

דילוג לתוכן