050-7231-229

דולה פוסט פארטום: שאלות נפוצות

הכירו את הכותבת:

מיכל גרי קואצ'רית, מקדמת אנשים מהמקום
בו הם נמצאים, למקום בו הם שואפים ורוצים להיות באמצעות אימון ממוקד משמעות

מיכל גרי
מהו תפקידה של דולה פוסט פארטום מהי מטרתה של הדולה איך מובילה הדולה את ההורים לדרכם החדשה האם דולה יכולה לצמצם את האפשרות ללקות בדיכאון שלאחר לידה מיליוני משפחות הסתדרו ללא השרות והתמיכה של הדולות. מדוע הדולה נחוצה  

מהו תפקידה של דולה פוסט פארטום

עיקר תפקידה של הדולה הוא ליווי, יעוץ והדרכה. הדולה מתמחה בטיפול במגוון רחב של נושאים העולים בשלבי התפתחות התינוק. לדוגמא: הנקה או/ו הזנה מבקבוק גם במקרים כשהתינוק מסרב, מצבי טיפול והרגעת  התינוק, הדרכה והקניית הרגלי שינה נכונים ואיכותיים לתינוק ולהורים, הסתגלות ובניית סדר יום אופטימאלי לתינוק וכמובן הכנת המשפחה לשלבים העתידיים וההתפתחותיים. בסוף התהליך, יהיו בידי ההורים כלים שימושיים, הרגלים, ופתרונות מעשיים לסוגיות מלחיצות שעלו בחיי היום יום ולא נמצא להן מענה עד עתה. הדולה מלווה ומייעצת למשפחה בכל שלבי הלימוד, מעניקה להם בטחון ושלווה עד לתפקוד עצמאי כולל ומוכנות מלאה לעתיד.

למעלה

מהי מטרתה של הדולה

 ככל שההורים ירגישו בטוחים יותר בתפקידם החדש, כך יהיו בשלים יותר לצאת לדרך עצמאית, והצורך שלהם בייעוץ מקצועי ילך ויקטן. זוהי בדיוק מטרת תפקידה של הדולה.

למעלה

איך מובילה הדולה את ההורים לדרכם החדשה

ביטחון עצמי הינו מרכיב הכרחי להצלחה בכל תפקיד אותו אנו ממלאים בחיינו – על אחת כמה וכמה בתפקידינו כהורים. הדולה תעניק לבני המשפחה ייעוץ והדרכה, בתהליך שאיננו שיפוטי, תוך קבלה ועידוד ההורים בשיפור המיומנויות שלהם. התהליך כולל הדרכה וסיגול של טכניקות מיוחדות, שיסייעו להורים לתקשר טוב יותר עם תינוקם, ולזהות נכונה את צרכיו. כל אלה, יולידו הורים רגועים ובטוחים ותינוק שלו ומאושר. למעלה

האם דולה יכולה לצמצם את האפשרות ללקות בדיכאון שלאחר לידה

עזרה של דולה פוסט פארטום ונוכחותה תספק ליולדת מערכת תומכת, המצמצמת את האפשרות ללקות בדיכאון שלאחר לידה. הדולה הוכשרה לזהות את תסמיני דיכאון לאחר לידה אצל היולדת ויש באפשרותה לייעץ על המשך טיפול.

למעלה

מיליוני משפחות הסתדרו ללא השרות והתמיכה של הדולות. מדוע הדולה נחוצה

בעבר שימשה המשפחה המורחבת מעין קבוצת תמיכה ליולדת ולמשפחתה, ועטפה את המשפחה הצעירה בראשית דרכה. נשות המשפחה סייעו ליולדת והדריכו אותה לגבי אופן הטיפול בתינוק. כיום, זוגות צעירים רבים אינם מתגוררים בסמיכות למשפחה המורחבת. יותר ויותר משפחות צעירות נאלצות להתמודד לבדן עם הקשיים שלאחר הלידה. תחושות הבדידות והכריעה תחת הנטל הנפשי והפיזי הכרוך בטיפול בתינוק בן יומו מתעוררות. זו גם הסיבה לשיעורן הגבוה של דיכאונות לאחר לידה בחברה המערבית. עבור אותם אלה  הזקוקים לסביבה תומכת, מציעה הדולה עזרה ברמה הנפשית והטיפולית, ומשמשת מעין חברה, בת משפחה ותומכת מקצועית. עזרה זו מהווה תחליף בעצם לאותה משפחה מורחבת.

למעלה

הכירו את הכותבת:

מיכל גרי קואצ'רית, מקדמת אנשים מהמקום
בו הם נמצאים, למקום בו הם שואפים ורוצים להיות באמצעות אימון ממוקד משמעות

מיכל גרי
דילוג לתוכן