050-7231-229

ציוד לתינוק הראשון

הכירו את הכותבת:

מיכל גרי קואצ'רית, מקדמת אנשים מהמקום
בו הם נמצאים, למקום בו הם שואפים ורוצים להיות באמצעות אימון ממוקד משמעות

מיכל גרי

הרגע בו אנו הופכים להורים הנו רגע משמעותי ביותר, אך הרגעים שיבואו אחריו יהיו לא פחות קריטיים, מצחיקים, מעייפים ומרגשים – הכול ביחד. אי לכך, רגע לפני שהפעוט נולד, יש הזדמנות רגועה לרכוש עבורו מגוון חפצים חשובים.

אז מה באמת יש לרכוש, מה מיותר, מה ניתן להלוות מחברים ומה ניתן להשלים לאחר הלידה? ובכן, אם נבחר בתשובה הקצרה, נציין שכל הורה יעדיף אופציה מעט שונה, אך בכול זאת ננסה לעשות סדר ולציין מה באמת צריך לרכוש לקראת לידת התינוק הראשון – נתחיל:

רשימת קניות לתינוק: מוצרי חובה

ראשית יש לחשוב על מוצרי חובה שבלעדיהם לא ניתן לצאת מבית החולים – קרי בגדים (עדיפות ל100% כותנה), גרביים, שמיכה, כסא בטיחות לרכב, חיתולים ומגבונים. כמו כן יש מגוון מוצרים נוספים שחשוב שיהיו בבית, גם אם בהתחלה עוד לא ברור אם תשתמשו בהם. כאן נמצא שמוטב לרכוש מראש סבון כביסה היפואלרגני (לפחות עבור הכביסה הראשונה), שמפו תינוקות, תחליף חלב, בקבוק ופטמות חלופיות לבקבוק (גם לתינוק הניזון מחלב אם למקרה שתזדקקו).

רשימת קניות לתינוק: ליד המיטה

בנוגע להסדרי השינה, חשוב מראש להבין מהו הפתרון הנכון ביותר עבורכם – האם מיטת תינוק, עריסת תינוק (מומלץ להשכיר כי גם כך מדובר בפריט שילווה אתכם רק בשלושת החודשים הראשונים), או עריסה שמתחברת למיטת ההורים. בהתאם לבחירה יש להכין מצעים (שלושה סטים יספיקו) וכמובן שגם חיתולי טטרה, חיתולי בד, מזרן (לרוב המיטה נמכרת ללא המזרן) ומגן מזרן (בהנחה והמזרן הקיים אינו מגיע עם ציפוי שעוונית).

רשימת קניות לתינוק: מוצרים עבור ייעול הטיפול

לאחר שבחנו את שורת הפרמטרים היותר הכרחיים, ניתן לבחון שורת מוצרים משלימים שגם כן עשויים להיות חשובים ביותר. כאן נציין לטובה את הרשימה הבאה: אלכוהול 70% עבור חיטוי הטבור, עגלת תינוק (תיק לעגלה כלל אינו חובה), משטחי החתלה (אידאלי עבור הגנה על סביבה נקייה), שידת החתלה (תורם לא מעט לשמירה על הגב), מזרן לשידת החתלה, אמבטיה פלוס מעמד ודפני, וכמובן שגם יש לרכוש מראש ערכת טיפולים אשר כוללת מספריים לציפורניים (גם אם בחודש הראשון הם לא יהיו לא שימושיים), משחה איכותית עבור החתלה, קסמי אוזניים מותאמים, צמר גפן ומד חום.

רשימת קניות לתינוק: מוצרים משלימים לבחירה

עד כה נגענו בשורת מוצרים יחסית הכרחית ועתה נעבור לציין שורת מוצרים שאומנם אינם מצויים ברשימת החובה, אך עדיין עשויים להפוך את כלל שגרת היום להרבה יותר פשוטה ונעימה, למשל משטחי הפעלה, לול, צעצועים, ספרים ראשונים בשחור לבן, מנשא איכותי, טרמפולינה, מנקה בקבוקים, קייס לשמירת המוצץ, סינרים, מתקן לייבוש בקבוקים (נשמע מיותר אך מתגלה כיעיל), סלסילה עבור איגוד אביזרי ההחתלה ושמן טבעי לאמבטיה. לבסוף נסיים עם טיפ חשוב – אין להסתמך על כל רשימה של חנות או זוג הורים טריים, אלא יש להפעיל שיקול דעת ולזכור שגם יום לאחר הלידה החנויות עדיין יהיו פתוחות.

דילוג לתוכן