050-7231-229

הנחיית קבוצות של אימהות לאחר לידה – למה זה כל כך חשוב עבור אימהות טריות?

מאת:
שני וילצ'ינסקי – טננבוים

המטרה המרכזית של הנחיית קבוצות

המטרה המרכזית של הנחיית קבוצות של אימהות לאחר לידה היא לתת לאימא פעם בשבוע, במשך שעה וחצי, הזדמנות להעביר את הפוקוס אליה, לדבר על מה שהיא רוצה ועל מה שהיא חושבת, חולמת ומפנטזת.. להזיז (לשעה וחצי!) את הפוקוס היומיומי שבדרך כלל קשור לצבע הקקי, כמות הקקי, פיפי, גזים, פליטות חיתולים ובקבוקים. ולהתרכז רק בה. בזמן הזה את מאפשרת לה לשתף, לפרוק, לכעוס, קצת לשחרר קיטור.. כי חוגים לתינוק החדש יש המון.. ומה עם חוג לאימא החדשה?? מחקרים מוכיחים כי תמיכה חברתית היא מרכיב חשוב בהקלת הדכדוך שלאחר הלידה ובמניעת דיכאון לאחר לידה.

הנחיית קבוצה = הזדמנות

הנחיית מעגל הוא הזדמנות בשביל אימא לאחר לידה לצאת מהבית ולהתאוורר, להוריד את הפיג'מה המוכתמת, להתלבש, להתאפר (בדיוק כמו שנהגה לעשות בעבר..), לצאת החוצה ולנשום אויר צח, לשנות אוירה. ידוע כי לחשיפה לשמש וליציאה מהבית יש חשיבות גדולה ביכולת להרגיש טוב יותר. 

הנחיית קבוצה - הכוח לפרוח

במסגרת הנחיית קבוצות של אימהות, את מאפשרת לאימא הטרייה לפגוש עוד אימהות שנמצאות בדיוק בשלב שבו היא נמצאת, שעוברות בדיוק את מה שהיא עוברת עכשיו, לכן הן יבינו אותה טוב יותר מכל אחד אחר. הסביבה היא סביבה מכילה, תומכת ולא שיפוטית. כולן נמצאות באותה סירה! יש כאן הזדמנות עבורה להפיג את הבדידות, שייתכן שהיא מרגישה לאחר שכל המבקרים הלכו, הבעל חזר לעבודה וכל החברים כבר חזרו לשגרה. הקבוצה תעזור לה להבין שהיא ממש לא לבד! ושהכי כיף לעבור את זה יחד! ובנוסף, את מאפשרת לה לצחוק חופשי, לבכות חופשי, לאכול חופשי מבלי להתחשב באף אחד אחר.

הנחיית קבוצה, לשתף מתוך הניסיון

תוך כדי הנחיית קבוצות של אימהות את בעצם מעניקה לאימא את האפשרות ללמד אימהות אחרות, אפילו אם יש לה ניסיון קצר. לשתף אימהות אחרות במה שעובד אצלה, להשוויץ בקטנטן שמרים כל כך יפה את הראש. בדרך זו את מאפשרת לה לחזק את הביטחון העצמי שלה ואת היכולת האימהית שנמצאת בה.

הנחיית מעגל, פשוט להיות יחד

המעגל מונחה על ידי אשת מקצוע ולכן זהו גם מקום בו היא תוכל לקבל טיפים וכלים מקצועיים, מענה על שאלות שלא היה לה את מי לשאול. ללמוד מאימהות אחרות כיצד להסתגל בצורה טובה יותר לתפקיד החדש שלה. תוך כדי המפגש עולים נושאים שאולי עוד לא הספיקה לחשוב עליהם, מה שיכול לעזור לה למצוא את האימא שבה, האימא שהיא רוצה להיות.

אם הנושא של הנחיית קבוצות לאחר לידה מעניין אותך את מוזמנת להתעניין בקורס הנחיית קבוצות לאימהות לאחר לידה או ליצור קשר בטלפון 0507231229

דילוג לתוכן