050-7231-229

סיפור הלידה של קארין

סיפור הלידה של קארין מתחיל אי שם בארה"ב לאחר שקארין השתחררה מהצבא. שם פגשה את אהובה, ירין. השניים נישאו והביאו לעולם את ראיין.

קארין מספרת בגילוי לב אודות הדרך להורות המאושרת, דרך שכללה אבל על אובדן ההיריון הראשון וקשיי הנקה.

מיכל גרי, קואצ'רית עונה, איך ניתן להקל בקבלת ההחלטות:

התקופה שלאחר הלידה היא תקופה שיש לעשות בה הכל על מנת להקל על חיי המשפחה החדשה. לכן ריכזתי כאן המלצות לקבלת החלטות בצורה רגועה ומושכלת בתקופה שאחרי הלידה:

1. יש החלטות שיש לשים "על המדף"
יש ליצור תעדוף בקבלת ההחלטות. יש בחירות שניתן לדחות את העיסוק בהם. למשל, יש אימהות שיכולות לדחות את ההחלטה על חזרה לעבודה ולא לעסוק בה מיד אחרי הלידה.
2. להחליט החלטה אחת גורפת
אם אתם יודעים שיש בחירה דומה שאתם אמורים לבצע מדי יום או כמה פעמים ביום, החליטו פעם אחת ובצעו את ההחלטה הזו בכל הפעמים. למשל, אם החלטתם שתינוק ישן את תנומות היום שלו בעריסה המיועדת לכך בסלון, עשו כך מעכשיו, אל תתלבטו האם להעביר אותו לחדרו.
3. התייעצות
התייעצו עם אדם אחד שאתם סומכים עליו, ריבוי ההצעות רק יקשה על קבלת ההחלטה. נסו לעשות את תהליך ההחלטה פשוט וקצר ככל האפשר.
4. התכוננו לפני הלידה
אתם מכירים את עצמכם כמי שמתקשים לבחור? ממליצה לכם לעבור אימון אישי לקבלת החלטות עוד לפני הלידה, הדבר מאוד יקל עליכם אחרי הלידה.
5. גמישות
קיבלתם החלטה וראיתם שהיא לא טובה עבורכם – שנו אותה. תמיד עומדת לרשותנו זכות הבחירה להחליט את מה שנכון לנו ומכיוון שאחרי הלידה אנחנו ב"תקופת מעבר" בה אנחנו בודקים מה נח לנו, הרגישו בנח לשנות החלטה. למשל, בביקור בית שעשיתי לפני שנים אצל הורים לתינוק חדש, כדולה אחר לידה, הם התקשו בתפעול האמבטיה, משום שהאמבטיה שהם בחרו לא הייתה נכונה עבורם. אך הם התקשו לבחור אמבטיה מסוג אחר ורק שאני הגעתי לביקור בית הם החליטו על שינוי. אז אם משהו לא עובד עבורכם אל תיכנעו לקושי אלא בצעו שינוי.

אופן קבלת ההחלטות אינו נתפס כקושי לאחר לידה, נהוג לדבר יותר על קשיים בזוגיות או קשיים בשינה, אך קושי זה, האנושי והבלתי נפרד מחיינו מתעצם בתקופה שלאחריי הלידה ומחייב התייחסות, במיוחד בתקופה מאתגרת ומשמחת זו.

דילוג לתוכן