050-7231-229

רשימת קניות לתינוק

הכירו את הכותבת:

מיכל גרי קואצ'רית, מקדמת אנשים מהמקום
בו הם נמצאים, למקום בו הם שואפים ורוצים להיות באמצעות אימון ממוקד משמעות

מיכל גרי

הרשת מלאה המלצות להורים חדשים בעיקר לאלו שעדיין בהריון. רוב ההמלצות מתייחסות לאפשרויות הרכישה הקיימות, והכל במראית עין של "זה מה שיעזור / יציל אתכם אחרי הלידה". כלכלן אמר לי פעם בהתייחסות לבהלת הקניות של הורים לקראת לידה, שיש ניצול לרעה של רשתות של הזמן הזה לפני הלידה. כידוע, הזמן הזה מלווה בחששות רבים ולעתים גם בסטרס. החברות שמסביבנו מנצלות את הסטרס הזה ומציעות לנו מוצרים שאנחנו לא צריכים ואולי לעולם לא נשתמש בהם אבל אנחנו בכל זאת קונים, לעתים מתוך מצוקה או מתוך חשש כלפי הלא נודע.

אז לאחרונה יש מגמה חדשה ומאוד אהובה עלי שהיא מגמת המינימליזם בקניות, לקנות את מה שחשוב ומה שצריך ומה שיש לנו מקום בשבילו בבית. את שאר הדברים כדאי להשאיר בחנות. האירופאים מאמצים את הגישה הזו כבר שנים ויש לנו הרבה מה ללמוד מהם, לעומת תרבות הצריכה האמריקאית שממנה לא כדאי לנו ללמוד שום דבר.

אז מה באמת צריך לקנות לקראת הלידה? מהם הדברים שאנחנו נצטרך ואסור לנו לוותר עליהם?

המוצרים שהם חובה ואסור לוותר עליהם הם: עריסה (בעיני חשוב שהיא תהיה נצמדת), כדור פיזיו', שמיכלי (שמיכת עיטוף לתינוקות) ומנשא בד.

רשימת קניות לתינוק: בחירת עריסה

כדאי שלתינוק יהיה מקום משלו ועריסה היא פתרון נהדר כשהתינוק שלנו עדיין צעיר וקטן. אני מאוד אוהבת את העריסות הנצמדות, הן עוזרות מאוד לאימהות מניקות או לאימהות לאחר ניתוח קיסרי כי אין צורך לקום על מנת להרים את התינוק, פשוט מסתובבים אליו.

רשימת קניות לתינוק: בחירת עריסה לתינוק

רשימת קניות לתינוק: שמיכלי, שמיכת עיטוף לתינוק

התינוק שלנו כשהיה ברחם הרגיש עטוף ומוגן ועכשיו כשהוא מחוץ לגופה של אמו חסר לו המגע שימחיש לו את גבולות גופו ויעניק לו בטחון. לשם כך הומצאה השמיכלי. אין זו המצאה חדשה, נהוג לעטוף תינוקות מקדמת  דנא אבל בעזרת השמיכלי העיטוף הוא קל ומהיר הרבה יותר. לקניית שמיכלי 050-7231229

רשימת קניות לתינוק: שמיכת עיטוף

רשימת קניות לתינוק: כדור פיזיו

ברחם זכה התינוק שלנו לתנועה מתמדת. התנועה הזו הרגיעה אותו והוא נהנה ממנה מאוד. כעת, כשהתינוק שלנו מחוץ לרחם הוא לא יכול לספק לעצמו את התנועה שהוא כל כך אוהב וזקוק לה. לכן עלינו להעניק לתינוק את תנועות הנענוע. לאחר עבודה עם מאות תינוקות אני יכולה לומר בביטחון שכדור הפיזיו' נותן את התנועה האופטימלית לתינוק, מרגיע אותו, מרדים אותו, מקל על כאבי הגזים וכל זה כשהמבוגר יושב ולא עומד וזה בהחלט בונוס כשיש תינוק בבית.

רשימת קניות לתינוק: כדור פיזיו

רשימת קניות לתינוק: מנשא

מנשא בד, המותאם לתינוקות צעירים, מעניק לתינוק את התחושה הרחמית של מגע הדוק, את מגעה של אימא וכן של תנועה. לאימא הוא מאפשר שתי ידיים פנויות, בהחלט בונוס שיש ילדים נוספים בבית, כך התאפשר לי לרקוד עם בני במסיבת יום ההולדת שלו בגן בעוד בתי הצעירה בתוך המנשא.

לסיכום אני ממליצה לכם לקנות כמה שפחות. את הכסף תחסכו לשירותים שתצטרכו אחרי הלידה כמו דולה לאחר לידה שתגיע אליכם הביתה ותדריך אתכם בכל הקשור לתינוק וגם תעניק לכם תמיכה רגשית, שאנחנו כל כך צריכים אחרי לידה. תמיכה כזו שום מוצר לא יכול להעניק. תשמרו את הכסף ליועצת הנקה שאולי תצטרכו, למבשלת שתגיע אליכם הביתה או לאוכל חם, טרי וטעים שתקנו בחוץ או למנקה. אחרי הלידה אין זמן להתעסק בכל מה שקשור בסדר וניקיון בבית וכדאי מאוד לרכוש את השירותים הללו בתשלום ולהשקיע בהם במקום במוצרים מיותרים.

רשימת קניות לתינוק: בחירת מנשא
דילוג לתוכן