ניוזלטר פברואר 2022

משמעות במדבר

אין כמו נוף המדבר כדי להשכיח את גל האומיקרון האחרון וגם כדי למצוא בו משמעות בחיים.

צאי למדבר

כבר בימי המקרא, המדבר היה מקום הבריחה המושלם. אבל אז כדי להגיע אליו, רכבו על גמלים או הלכו ברגל ימים רבים. היום, במרחק של שעה וחצי נסיעה מתל אביב תגיעי אל סף המדבר ועוד קצת נסיעה ואת נמצאת במקום המפלט המושלם, "מצוקי דרגות". שם מובטח לך נוף שלא השתנה מימי המקרא, אוויר נקי ומשכר ותפריט טעים ביותר במצוקי בר, הבר היפה ביותר שהייתי בו וגם חדרי אירוח מסוגים שונים אם תרצי לבלות שם גם לילה.

ספר מומלץ

הספר שהכי מתאים למדבר הוא ספר של חיפוש. אז קחי עמך את הספר "האדם מחפש משמעות" של ויקטור פראנקל. יכול להיות שבפעם האחרונה שקראת את הספר היית בשנות העשרה שלך. ההמלצה שלי, גם אם קראת, קראי בו שוב. בספר תמצאי את רעיונותיו מעוררי ההשראה של פראנקל, על התשוקה לחיים מלאי משמעות למרות הקושי והסבל בהם ועל מרחב האפשרויות הפתוח בפני האדם וזכותו התמידית לבחור בין מספר אפשרויות. בימים אלה, שהקושי סביב עולה מדרגה ואתו החולי ולפעמים הרגשת התסכול והמרמור אין כמו פראנקל כדי לרומם את רוחינו, באופטימיות המדבקת שלו.

קרוב מדי

סדרת מתח משפטית השווה צפייה היא "קרוב מדי" ביס. במרכז הסדרה ניסיון רצח מתועב שפסיכיאטרית משפטית מנסה לבדוק את סיבותיו, למרות שהנאשמת טוענת שאינה זוכרת דבר.

אהבתי את הסדרה בזכות ההסתכלות על אימהות מכמה נקודות מבט ובעיקר כמה אימהות הן לעתים בודדות ומחפשות חברה וגם על הכח של רשת התמיכה שלהן, רשת תמיכה שהיא ארוגה היטב יכולה למנוע מצבי קושי ואף מצבי קיצון וכשאין רשת תמיכה או שהיא מתפוגגת עם השנים, כפי שקרה לגיבורת הסדרה, היא יכולה להגיע למצב הכי נמוך שאימא יכולה להגיע אליו.

אם התכנים הללו מעניינים אותך, תצפי בסדרה ואם את מעוניינת ללמוד עוד על מצבים נפשיים של אימהות ועל חשיבות רשת התמיכה שלהן אני מזמינה אותך לקורס דולה לאחר לידה // מדריכת הורים 0-1 שידון בהרחבה בנושאים אלה ובהרבה אחרים. זוהי הזדמנות אחרונה לקורס בשנת הלימודים הנוכחית, בואי לנצל את החודשים הבאים ולזכות בתעודה עוד בקיץ הזה.

בואי ללמוד בקורס המשולב דולה לאחר לידה ומדריכת הורים 0-1


פתיחת הקורס הקרוב
יום שלישי  8.3.22  

הקורס יתקיים בזום
בין השעות 09:00-13:00

 

 

בוגרות ממליצות