050-7231-229

קורס מקצועי לנשים – כל מה שרצית לדעת

הכירו את הכותבת:

מיכל גרי קואצ'רית, מקדמת אנשים מהמקום
בו הם נמצאים, למקום בו הם שואפים ורוצים להיות באמצעות אימון ממוקד משמעות

מיכל גרי

בשנות העשרים שלי לימודי מקצוע נתפסו מיד כלימודים אקדמיים, כאלו שנעשים בתוך כתלי אוניברסיטה.
גם אני, בהתאם לפרדיגמה הזו, הוסללתי לשתי אוניברסיטאות, הראשונה בן גוריון בנגב ללימודי תואר ראשון ולטכניון ללימודי תואר שני.
עם הזמן עברו הרבה מים בשדה של לימודי מקצוע והיום ניתן ללמוד במגוון גדול ורחב של מקומות שאינן אוניברסיטה, ליהנות ולקבל תעודה מקצועית שאתה אפשר להתחיל לעבוד כגון לימודי דולה, קורס הנחיית קבוצות ועוד… אפילו הצבא היום הפך למעין חממת לימודי מקצוע ורבים הלומדים בזמן שרותם הצבאי, אינם מעוניינים או צריכים להשלים לימודים באוניברסיטה, כך השתנה המסלול המקובל של צבא – טיול – לימודים.

הסבה מקצועית, ניפוץ הפרדיגמה

ניפוץ הפרדיגמה של לימודים עבור חיילים משוחררים ועבור אנשים בשנות העשרים לחייהם, הביא גם שינוי בתחום של לימודי מקצוע עבור נשים ובעיקר כל אלו הכוללים הסבה מקצועית או קורס מקצועי לנשים.

כיום, התרחבו מקצועות לנשים וקיים מגוון רחב הרבה יותר מפעם, לכן, הסבה מקצועית בגיל 40 והסבה מקצועית בגיל 50 הפכו למקובלים ונשים רבות לומדות היום או מחפשות קורס מקצועי לנשים. קורס מקצועי לנשים ייחודי בעיקר בזכות קהל היעד המוגדר שלו, נשים המחפשות לימודי תעודה עבור הסבה מקצועית, חלקית או מלאה או עבור למידה והרחבת האופקים.

מיכל גרי, קורס מקצועי לנשים - כל מה שרצית לדעת
צילום: רוני דוד https://he.ronnydavid.com/

קורס מקצועי לנשים: קורס דולות

קורס דולה לאחר לידה או בשמו החדש והעדכני, קורס מדריכת הורים 0-1 נותן מענה לנשים בכל הגילאים כמו גם לנשים צעירות בזמן "חופשת הלידה" שלהן, חלקן בזמן חופשת הלידה, שהתארכה בזכות רצונם לבלות ולגדל את ילדם. נשים אלו מקדישות בוקר אחר בשבוע (5 שעות למידה באמצעות הz00m) כדי ללמוד קורס מקצועי לנשים שיאפשר להן לשלב את המקצוע החדש יחד עם גידול הילדים או לשלב את המקצוע החדש עם מקצוע שהן כבר עוסקות בו. למשל, בקורס דולה לאחר לידה המתקיים בימים אלו משתתפת תלמידה שהיא מדריכה בשיטת פלנדקרייז, הנמצאת בחופשת לידה. מטרתה לשלב את הידע החדש שתלמד בעבודתה, בסטודיו שבבעלותה, יחד עם ביקורי בית אצל משפחות לאחר לידה.

קורס מקצועי לנשים הינו קורס שמתאים גם לנשים שילדיהן בגרו והן רוצות ללמוד נושא שהן תמיד "חלמו" עליו ושהוא מאוד משמעותי עבורן, הנושא של תמיכה במשפחות לאחר לידה. אותן נשים ילמדו בקורס, יגמעו את הידע הנלמד ויישמו אותו בקרב משפחתן הגרעינית והמורחבת או בקהילה שלהן. נשים אלו בוחרות שלא לעבור הסבה מקצועית ממקצוע ה"אם" שלהן, אלא להרחיב את הידע שלהן בנושא אהוב שמדבר אליהן. אותן נשים ייתכן ויעסקו במקצוע הזה בתקופה של מעברים.

קורס מקצועי לנשים: לראות את העתיד

בתקופה האחרונה, בה מגיפת הקורונה הביאה לשינוי האופן המקצועי בו אנחנו עובדים, לאותן נשים, שהיה להן מקצוע נוסף שיכלו לעסוק בו גם באמצעות הזום, כי תמיכה לאחר לידה ניתן לתת גם בפגישות וירטואליות בזמנים שלא מתאפשר להפגש פנים מול פנים. תקופה נוספת הידועה כתקופת מעבר, היא המעבר לשנות הפנסיה. נשים רבות פורשות לפנסיה כאשר כוחן במותניהן ויש להן הרבה מה לתת מעצמן כמו גם כאלו הזקוקות לפרנסה נוספת בזמן שההכנסות מצטמצמות.

גם עבורן מתאים קורס מקצועי לנשים המעניק להן את הידע לתמוך, לעזור ולהדריך משפחות לאחר לידה. גם הידע האישי שצברו נשים אלו בטיפולם בילדיהם ובנכדיהם עוזר ותורם לתמיכה אותה הן מעניקות למשפחות אחרות.
קורס מקצועי לנשים מתאים מאוד גם לנשים המבקשות לעשות הסבה מקצועית בכל גיל. אם זה הסבת מקצוע בגיל 40 או הסבה מקצועית בגיל 50. כל גיל הוא זמן מצוין להתחלה חדשה ולעיצוב ומימוש החלום לחיים משמעותיים יותר. לכן, קורס מקצועי לנשים מתאים בכל זמן ויכול להוות גם מקצוע נוסף ששמים "בצד" או "על המדף" לזמן הנכון בו תרצי להשתמש בו או לזמן בו כוחות גדולים מאיתנו, כגון המגיפה העולמית שעברנו, יגרמו לנו להשתמש במקצוע החדש שרכשנו מוקדם יותר מהצפוי.

 

דילוג לתוכן