הסבה מקצועית בגיל 50 – הסבה מקצועית לנשים

האם כדאי לי להיות דולה לאחר לידה?
תהיות על הסבת מקצוע בגיל 50 וכלים מתחום הקאוצ'ינג שיעזרו לך למצוא את התשובה

"יצאתי לפנסיה" אמרה לי שירה, בקול צעיר מעבר לקו הטלפון "ואחרי שנים במסגרת צבאית אני רוצה ללמוד משהו לנפש. אני אומרת לך מראש אני לא בטוחה שאעסוק במקצוע הזה, אבל אני כן יודעת שאני מחפשת הסבה מקצועית ועכשיו, כשמלאו לי 50 ואני יוצאת לפנסיה אני מרגישה שהגיע הזמן שלי. סוף סוף יתפנו לי הבקרים וגם אחר הצהריים שלי נראה הרבה יותר פנוי מפעם, כשהילדים גדלו".

השיחה הזו עם שירה, היא דוגמא טובה לשיחות טלפון של מתעניינות בקורס דולה לאחר לידה, שהינו לימודי תעודה לצורך הסבה מקצועית. אני מוצאת נשים רבות בסביבות גיל 50 שמחפשות קורס מקצועי לנשים, לאחר שסיימו תקופה משמעותית בחייהן והן מחפשות את הדבר הבא.
כשאת שוקלת הסבה מקצועית בגיל 50, אני ממליצה לך להסתכל פנימה ולבדוק מה מעניין אותך ומה את מחפשת עכשיו, כשהילדים גדלו ואת יותר פנויה ואולי גם מבחינה כלכלית יש אפשרות לבחור עכשיו לימודי מקצוע, מהלב ולא מהראש.

אני מקווה בשבילך שהגעת לשלב הזה בחיים שאת פנויה יותר ומרגישה שעשית מעל ומעבר בתרומה לחיי המשפחה ועכשיו הגיע תורך, הגיע הזמן לעבור הסבה מקצועית לנשים או ללמוד לימודי תעודה שאת בוחרת מתוך רצון אמיתי ולא מתוך אילוץ כלשהו או פרדגימות (הנחות יסוד, השקפת עולם) שהבאת מבית הורייך.
במאמר זה ריכזתי כמו כלים מתחום האימון האישי (קאוצ'ינג) כדי לעזור לך להגיע אל ההחלטה הנכונה עבורך.

הסבה מקצועית בגיל 50 - הסבה מקצועית לנשים

הסבה מקצועית בגיל 50 והתמודדות עם פרדיגמות

פרדיגמות הינן תבניות מחשבה, תבניות שהתקבעו אצלך לעתים עוד מתקופת הילדות. ישנן תבניות מחשבה פשוטות כמו "אני חייבת משהו מתוק אחרי האוכל" ויש פרדיגמות מורכבות יותר כמו הפרדיגמה שהביאה איתה מתאמנת לקליניקה שלי.
אותה מתאמנת סיפרה לי שהיא גדלה בצל הפרדיגמה, שאישה צריכה להרוויח כמו גבר. פרדיגמה שהובילה אות אל לימודי המשפטים, תחום שמאפשר משכורות גבוהות לעוסקים בו, נשים וגברים. למרות שהצליחה בתחום המשפט, לאורך כל הדרך, הרגישה שהיא לא נמצאת במקום שנכון עבורה. כשהגיעה לגיל 50, החליטה לחשוב שוב על הקריירה שלה ולנסות לערוך שינוי.

לאחר כמה פגישות של אימון אישי, בחרה אותה אישה ללמוד בקורס דולות לאחר לידה, להגשים את עצמה בתחום שלא חשבה עליו בשנות ה- 20 שלה. מכיוון שפרדיגמות הן תבניות מחשבה שלעתים עוצרות אותנו לעשות את הדבר שאנחנו באמת רוצות. עלינו לזהות אותן ולהתמודד איתן וכך למוסס אותן ולא לאפשר להן לעכב אותנו.

שדונים ואיך הם משפיעים על הסבה מקצועית בגיל 50

שדונים הם קרובים של הפרדיגמות גם אותם הכרנו עוד בילדותנו והם מלווים אותנו עד היום הזה. יש את "שדון רגשות האשם", "שדון הדחיינות" "שדון הריצוי" ועוד ועוד, לכל אחת מאתנו יש את השדון שלה. האתגר הוא להכיר את השדון שלנו ולדעת להתמודד מולו, בעיקר בימים שהוא מרים ראש.
ואיך שדון קשור להסבה מקצועית? יש לו קשר מאוד הדוק. אם פעם בחרת מקצוע כי דיבר מגרונך "שדון הריצוי" היום שאת בוחרת לימודי תעודה במסגרת הסבה מקצועית תנסי להתגבר על הרעש שעושה שדון הריצוי ולהתמקד ברצון שלך. ההתמקדות הזו, תוביל אותך לבחירה הנכונה עבורך, שייתכן ותהייה שונה לגמרי מהבחירה שבחרת לפני שהחלטת לערוך הסבת מקצוע בגיל 50.

הסבה מקצועית לנשים: מציאת חוזקות

בתהליך האימון האישי אנחנו מבררות יחדיו מן החוזקות שלך, ייתכן שיש בך חוזקות שידעת עליהן אבל לא התייחסת אליהן כמו חוזקה שתאפשר הסבה מקצועית. למשל, אישה שמקיימת קשרים בינאיישים חזקים לאורך שנים ונהנית מהקשרים הללו ייתכן ותרצה כעת לבחור הסבה מקצועית שתאפשר לה לימודי תעודה במקצוע שמרכיב הקשר הבינאישי בו גבוה, לדוגמא, קורס דולה לאחר לידה.

כשאת חושבת על הסבה מקצועית בגיל 50, בררי מהן התשוקות שלך, מה גורם לך להרגיש משמעותית ולפי זה, יחד עם החוזקות שלך, בחרי את לימודי מקצוע העתיד שלך שיוביל אותך אל לימודי תעודה מספקים בכל הכשרה מקצועית שתבחרי.
לדוגמא, נשים שמגיעות לקורס דולות לאחר לידה מגיעות מכמה סיבות:
האחת, מה שנקרא בעגה המקצועית "המטפל הפצוע", נשים שלאחר הלידה שלהן הרגישו קושי מסוים, קושי שגרם להן להחליט בזמן חופשת הלידה או הרבה שנים אחרי, שהן לא "יבזבזו" את הקושי הזה, אלא יקחו אותו הלאה ויעזרו לנשים אחרות לאחר לידה, שלא תרגשנה את הקושי העוצמתי שהן הרגישו. ל"מטפלת פצועה" שמחליטה להיות דולה לאחר לידה, יש תשוקה גדולה ורצון רב, אך היא חייבת ללמוד לשים את הסיפור האישי שלה בצד, בזמן שהיא מלווה משפחה אחרי לידה. בזמן הקורס היא לומדת איך להתמודד עם הקושי שלה לאחר הלידה כדי שתוכל להגיע למשפחות לאחר לידה באופן הכי מקצועי שיש, בלי שהסיפור האישי שלה יפריע למקצועיות שלה.

הסיבה השנייה, שנשים אשר חושבות על הסבה מקצועית לנשים, מגיעות לקורס דולה לאחר לידה שהן מרגישות הכי משמעותיות כשהן מלוות ומדריכות משפחות לאחר לידה. חלקן גילו את הכישרון הזה כבר בילדות שאהבו להיות במחיצת נשים לאחר לידה או שהכישרון התגלה בגיל מאוחר יותר לעתים רק ברגע שהאימהות מומשה.

הסיבה השלישית שנשים מגיעות לקורס לאחר לידה כי הן רוצות לבחור לימודי מקצוע שמאפשר עבודה עם אנשים ייתכן ואלו נשים שכעת עוסקות בחום הטכני או בתחום החשבונאות והן רוצות לבחור הסבה מקצועית בגיל 50 שתאפשר לימודי מקצוע אחר ושונה ממה שעסקו בו. קורס דולה לאחר לידה, מאפשר לאתן נשים הכשרה מקצועית והסבת מקצוע תוך כדי לימודי תעודה בתחום שאותו הן בחרו ומאפשר להן לעבוד עם משפחות לאחר לידה.

הסבה מקצועית בגיל 50 - בחירת הקורס הנכון עבורך

כשהחלטת על הסבה מקצועית לנשים באמצעות לימודי תעודה בקורס דולה לאחר לידה, בדקי את הקורסים שמוצעים היום בשוק. אני מאמינה שתמצאי כמה קורסים והמשימה כעת היא לבחור את הקורס הנכון עבורך. להלן ריכזתי כמו עצות שנכונות לבדיקה של קורס דולה לאחר לידה או כל קורס אחר במסגרת לימודי תעודה או הסבת מקצוע.
• מנחת הקורס – בדקי מהי מנחת הקורס, מה ההכשרה שלה, האם היא בעצמה דולה לאחר לידה ועוסקת בכך? כמו כן בדקי אם את "מתחברת" אליה, האם את אוהבת את טון הדיבור שלה, את סגנון הדיבור שלה וכמובן את האג'נדה שהיא מביאה עימה.
• המרצים בקורס – בדקי מי הם המרצים מן החוץ. האם הם מומחים בתחום אותו הם מלמדים? האם הם עוסקים בתחום אתו הם מלמדים ביום יום?
• המלצות – שוחחי עם בוגרות הקורס ולמדי מהן על אופיו של הקורס ומידת התאמתו לך.

לאחר התהליך אותו עשית, בו חשבת על הסבת מקצוע בגיל 50 בדקת היטב את הרצון האמיתי של ואת התשוקה שלך אני מאחלת לך הרבה הצלחה בקורס דולה לאחר לידה. אני בטוחה כי באמצעות הקורס תכלי להגשים את מאווייך.